• تلفن ثابت: 88710005-021 (10 خط)
0 آیتم ها مجموع : 0 تومان
سبد خرید خالی است!

مالچ گوشتی بسته بندی 30 لیتری مخصوص باغچه

تكه هاى كوچك و يا تراشه هاى هر ماده ای (چوپ، برگ، لاستیک و ...) را مالچ مى گويند.
58000 تومان
انتخاب رنگ Tooltip
ناموجود

«مالچ گوشتی بسته بندی 30 لیتری مخصوص باغچه»: مالچ به دو نوع طبيعى و مصنوعى تقسيم مى شود:

 1. مالچ طبيعى: اين نوع مالچ به دو نوع تقسيم مى شود. اولى مالچ چيپسى، كه از تراشه هاى چوب طبيعى بدست مى آيد و بسيار نازك است، و ديگرى مالچ گوشتى كه از پوست درختانى همچون صنوبر، كاج و چنار با اندازه هايى بين نيم تا پنج سانتى متر تهيه مى گردد. مالچ نبايد از چوب هاى اشباع شده اى مانند نئوپان، تخته سه لا و پالتهاى چوبى تهيه شود چون امكان دارد اين چوب ها به مواد شيميايى آغشته باشند.
 2. مالچ مصنوعى: اين مالچ تكه هاى لاستيك و پلاستيك در سايزهايى بين يك تا ٥ سانتى متر است كه براى پوشش معابر و سطوحى است كه معمولاً گلكارى و نهال كارى نباشد. اين محصول بيشتر جهت زيبايى و ايجاد پوششى امن در زمين بازى كودكان مورد استفاده قرار مى گيرد.

 

مالچ گلباران كاملاً طبيعى بوده و به دو نوع چيپسى و گوشتى به بازار عرضه مى شود كه نكات ذيل جهت اطلاع مشتريان عزيز حائظ اهميت مى باشد.
 1. مالچ گلباران از لحاظ رنگ به صورت خودرنگ و رنگى به بازار عرضه مى شود.
 2. جنس رنگ استفاده شده از نوع رنگ هاى غير شيميايى با پايه حلال آب مى باشد.
 3. جهت جلوگيرى از رشد كپك (سفيدك چوب) قارچ كش و همچنين براى تقويت خاك از عناصر ارگانيك استفاده شده است.
 4. مالچ گلباران با مواد افزودنى استريل و ضد عفونى شده است در نتيجه براى مصارف داخلى مانند گلدان ها و پاسيو كاملاً بهداشتى مى باشد.
 5. حداقل زمان استفاده از مالچ يك سال بوده كه پس از دوره فرسايش بطور طبيعى به كود بسيار مغذى (كمپوست) براى گياه تبديل مى شود كه در بالا بردن كيفيت خاك بسيار مؤثر مى باشد.
 6. زمان استفاده از مالچ بستگى به نياز شما به مالچ پاشى دارد كه در تمام فصول سال مى توان انجام داد ولى بهترين زمان براى مالچ پاشى از اسفندماه تا پايان شهريور مى باشد.
 7. مالچ بعنوان پوست زمين معروف است. در زمستان بصورت عايق از سرمازدگى خاك جلوگيرى مى كند و مانع يخ زدگى خاك مى گردد.
 8. مالچ با ايجاد يك لايه مجزا بين هوا و خاك دماى خاك را تنظيم مى كند. خاك مالچ پاشى شده در زمستان گرم مى ماند و در تابستان سرد مى ماند.
 

كاربرد وروش استفاده از مالچ:

از مهمترين مصارف مالچ گلباران سبز در تزئين فضاى سبز، باغچه پا، آبنماها، پاسيو، گلدان، پارك، محل بازى كودكان و غيره مى باشد.
 1. قبل از مالچ پاشى كليه سطوح ناهموار را همراه نمائيد.
 2. علف هاى هرز را كاملاً خارج نموده و گياه را آبيارى كنيد.
 3. مالچ را بطور يكنواخت روى سطح خاك ريخته و با شن كش آنرا پهن كنيد با رعايت فاصله پنج سانتى متر از اطراف گياه و يا درخچه
 4. ضخامت مالچ مى تواند بين دو تا شش سانتى متر متغيير باشد.
 5. مالچ را روى سطح خاك ريخته و از مخلوط كردن آن با خاك جداً خوددارى فرماييد.
 6. سپس مالچ را با روش بارانى آبيارى كنيد.
 7. براى گلدان ها مالچ را به ضخامت يك تا دو سانتى متر و با رعايت فاصله اى به شعاع ٢ سانتى متر از ساقه نهال استفاده نماييد.
 

خواص استفاده از مالچ :

 1. استفاده از مالچ گلباران سبز در كاهش هزينه هاى نگهدارى فضاى سبز و حفظ سلامت گياه بسيار مؤثر بوده و كاربرد آن هزينه هاى مربوط به از بين بردن علف هاى هرز را تا ٩٥٪‏ كاهش مى دهد.
 2. استفاده از مالچ گلباران سبز به حفظ رطوبت كمك كرده و با آبيارى باغچه حداقل بمدت ٣ روز نياز به آبيارى نمى باشد چون تراشه هاى چوب رطوبت را به مدت طولانى حفظ كرده و در نتيجه خاك باغچه هميشه مرطوب مى باشد.
 3. مالچ گلباران از فشرده شدن خاك جلوگيرى نموده و سبب هوادهى و تهويه بهتر در خاك مى شود و از فرسايش خاك جلوگيرى مى كند.
 4. مالچ گلباران از نفوذ عوامل قارچى و بيماريهاى مختلف جلوگيرى نموده و در سالم سازى خاك نقش مهمى دارد.
 5. مالچ گلباران دماى خاك را يكنواخت نموده (در تابستان سردترو در زمستان گرمتر) و ارگانيسم هاى خاك مانند كرم خاكى را فعال تر مى نمايد.
 6. نهال ها و درخچه ها در مكان هايى كه مالچ پاشى شده بهتر رشد نموده و ريشه هايشان نسبت به محيط بدون مالچ رشد مناسب ترى دارد.
مالچ پاشى نياز به چمن زنى ندارد بنابراين هم هزينه ما را كاهش مى دهد و هم از آسيب رسيدن چمن زن به تنه درختچه جلوگيرى مى كند
هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

تماس با ما

  • آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، پایین تر از پارک ساعی، کوچه راماتیا، برج شهاب، ط 10 واحد 1006
  • تلفن: 88710005-021
  • تلفن: 88721192-021
  • تلفن: 88714447-021
  • فکس: 88721230-021
  • موبایل: 6884098-0919